Video: Nejdřív chtěl strážníkům ujet, potom jim bosý utíkal

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Hlídky městské policie zažívají při své práci různé neobvyklé situace. K jedné takové došlo v nočních hodinách, z pondělí na úterý v centru města. To, že během chvíle budou pronásledovat podezřelého řidiče, který nabourá a poté bude utíkat bos, by je ani ve snu nenapadlo.

Okolo zaparkovaného auta se pohybovali tři lidé, kteří působili, že jsou pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky a chystají se k jízdě. Za chvíli opravdu do auta nasedli a vyjeli. Hlídka městských policistů se vozidlo pokusila zastavit světelným signálem, místo zastavení řidič zrychlil, ale dostal smyk a boural. To ho nijak nezastavilo a řidič ujížděl nočním městem dál.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V jedné z ulic hradeckého předměstí znenadání řidič zastavil a bosý se rozběhl pryč. Nereagoval na výzvy strážníků a po chvíli pronásledování se vrátil zpět k vozidlu. Otočil se v bojové pozici s lahví v ruce, strážníci v muži poznali osobu, která je často v pátrání policie,“ říká mluvčí městské policie Veronika Ludvíková. Hlídka se snažila muže uklidnit, ale to se bohužel nedařilo. Muž se snažil na strážníky zaútočit, a tak po sérii chvatů skončil v poutech.

Muž podezřelý z trestného činu odmítl dechovou zkoušku, na místo byli poté přivoláni policisté k dořešení události.