Agresivní opilec napadal cestující autobusu. Řidič ho vyvlekl z vozu

ilustrační foto

TELČ – Agresivní muž s téměř třemi promile ohrožoval cestující autobusu jedoucího z Telče. Nakonec napadl i řidiče, ten ho však násilím dostal z autobusu ven a přivolal policii. Muž skončil na záchytce a nyní čelí podezření z trestného činu.

Případ výtržnictví se odehrál v pátek 17. září před čtvrtou hodinou odpoledne v autobusu směřujícím z Telče do Markvartic. „Muž cestující vulgárně urážel, když se ho snažil uklidnit řidič, obrátil svoji agresi na něho. Řidiče autobusu slovně napadal a vyhrožoval mu násilím. Agresivita opilého muže se stupňovala a na zastávce se pokusil řidiče udeřit,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Napadenému řidiči se naštěstí podařilo útok odvrátit, agresora vytlačil z autobusu a zpacifikoval. „Přivolaní policisté opilého čtyřiapadesátiletého muže zajistili, při dechové zkoušce mu naměřili necelé tři promile alkoholu,“ dodala Jana Kroutilová. Útočník putoval v doprovodu policistů na záchytku, kde zůstal až do svého vystřízlivění, a poté si od policistů vyslechl, že je podezřelý z trestného činu výtržnictví. Případ policisté dále šetří.