Blýská se na časy? Dobré a špatné zprávy z veřejné dopravy Středočeského kraje

Foto: IDSK

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Již s koncem letních školních prázdnin se v kraji rozjelo více autobusových a vlakových spojů. Od 1. října kraj plánuje další navýšení. To je nepochybně zpráva dobrá. Plný návrat do doby předcovidové se ale zatím konat nebude. Má to své důvody.

Jízdní řády s výjimkami

Podle informací Oldřicha Buchetky z Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK), která zajišťuje provoz veřejné dopravy v kraji, se od 1. října obnoví provoz veřejné dopravy do intervalů před covidem. S několika výjimkami.

Zatím nedostatek řidičů

Výjimkou zatím zůstanou oblasti a linky, kde se autobusovým dopravcům dosud nepodařilo zajistit dostatečný počet řidičů. Dopravci totiž propustili řidiče na začátku pandemie v loňském roce a nyní dávají personál horkotěžko dohromady. Provoz veřejné dopravy by měl být tedy úplně naplno obnoven, jakmile bude dokončena certifikace nových řidičů.

S nočním životem se nepočítá

Noční vlaky z Prahy do Středočeského kraje ovšem zůstávají zrušené, protože dopravce vzhledem k epidemiologické situaci nepředpokládá velké shromažďování lidí na akcích, které trvají déle než do půlnoci. Půlnoční rozjezdy z koncových stanic pražského metra do Středočeského kraje ale zůstanou zachovány.