Den Zlínského kraje láká na regionální dobroty, hudbu a zábavu pro celou rodinu

Foto: Jiří Balát

ZLÍN – To nejlepší z regionu nabídne již podvanácté Den Zlínského kraje. Návštěvníci se projedou proslulou Baťovou pojízdnou kanceláří, ochutnají místní lahůdky, nahlédnou pod ruce zručných řemeslníků, užijí si koncerty a třeba si i zasportují. Zábavný program čeká po celý den i na ty nejmenší. Přijďte do zlínského Svitu v sobotu 25. září již od 9 hodin dopoledne.

Muzikantům bude patřit platforma před budovou 14I15 Baťova institutu. Na pódiu se během dne představí mladé dechové orchestry, mažoretky, základní umělecké školy, Vojenský umělecký soubor Ondráš, Voxel či kapely Mirečkovi Sekeráše, Jasno a Reflexy. Prodávat se tu budou regionální dobroty i řemeslné výrobky. Ve foyer 15. budovy své umění představí tvůrci ocenění titulem Mistr tradiční rukodělné výroby Zlínského kraje. Navštívit bude možno také krajské muzeum a galerii za jednotné vstupné ve výši 50 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V budově 21 se otevře legendární Baťova pojízdná pracovna a na terase si návštěvníci prohlédnou Slunce speciálními dalekohledy. Od mrakodrapu odstartuje také Běh na počest Emila Zátopka, kde sportovci poměří síly na 5 kilometrech, ve štafetách nebo při rodinném běhu na 500 metrů. Výtěžek bude věnován organizaci Za sklem, která se věnuje lidem s poruchami autistického spektra.

Na parkovišti Cream u Baťova institutu se děti vydají na Farmářskou stezku a festival řemesel. Připraveno pro ně bude mobilní dopravní hřiště, atrakce a soutěže. Dospělí se seznámí s činností vinařů, včelařů, rybářů či myslivců a představí se zde i střední školy zřizované Zlínským krajem.

Na Vavrečkově ulici se již tradičně předvedou složky integrovaného záchranného systému a vojenská technika. Návštěvníci se mohou projet v kočáře taženém koňmi nebo se nechat zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Na Den Zlínského kraje bude možné přicestovat hromadnou dopravou, která nabízí jízdné zdarma. Jízdní řády naleznete na webových stránkách události.

Foto: Jiří Balát