Obchodování s virtuální měnou seniorovi nevyšlo, podvedli ho

ilustrační foto: Pixabay.com

ZNOJMO – Sedmdesátiletý muž ze Znojemska se rozhodl, že si vylepší domácí rozpočet. Na internetu se dočetl o obchodování s virtuální měnou a chtěl to zkusit.

Podle návodu provedl dvě platby pomocí platební karty a odeslal tak něco přes 5 tisíc korun. Za týden se mu ozval muž, který mu sdělil, že musí dokončit přihlášení a začal ho navádět po telefonu. Po chvíli mu nabídl, že bude lepší a rychlejší, když se na dálku přihlásí do jeho počítače. Pán chtěl mít registraci k obchodování v pořádku, proto souhlasil a umožnil mu to. Jakmile měl údajný pomocník přístup do jeho počítače, zmocnil se tam uložených dokumentů. Vše si stáhl k sobě a důvěřivému seniorovi v počítači nic nenechal. Po smazání všech složek mu na závěr na ploše zobrazil fotku neznámého muže s vyplazeným jazykem. Teprve potom senior pochopil, že narazil na podvodníka. Nejen, že přišel o peníze, ale i o citlivé údaje. V počítači totiž měl uložené kopie svých různých osobních dokladů. „V souvislosti s tímto případem varujeme občany, aby nikomu cizímu takto neumožňovali na dálku vstupovat do svých počítačů. Buďte opatrní a obezřetní a nedávejte zlodějům a podvodníkům šanci,“ varovala policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.