Brněnští šimpanzi se přestěhovali do Hodonína

Zdroj: Zoo Hodonín foto: Josef Petrica

HODONÍN – V pondělí dopoledne proběhl plánovaný převoz jednoho šimpanzího samce a dvou samic ze Zoo Brno do Zoo Hodonín. Hodonínská zoologická zahrada jim poskytne nový domov po dobu výstavby vnitřního zázemí expozice v Brně.

Na příjezd skupiny šimpanzů z Brna se v Hodoníně již nějakou dobu připravovali. „Původně jsme měli v plánu umístit je do volné expozice mimo pavilon opic, která se k tomuto účelu nabízela. Po důkladném zvážení jsme ale původní plán přehodnotili a rozhodli se je umístit do sousedství našich šimpanzů,“ uvedli zaměstnanci zoo v Hodoníně. Jedná se totiž o velmi inteligentní a společenská zvířata a byla by škoda této příležitosti nevyužít k tomu, aby obě skupiny měly mezi sebou vzájemný kontakt,“ uvedla zooložka Zoo Hodonín Zdenka Vavrysová. Hodonínská skupina šimpanzů, skládající se ze tří samic a jednoho samce, bude obývat pouze dvě ze čtyř ubikací, které obývala dosud, další dvě budou určeny šimpanzům z Brna. „Věříme, že to pro obě skupiny bude představovat zpestření, které je u zvířat chovaných v lidské péči přínosem,“ doplnila Vavrysová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.