Křižovatku v centru města čeká rekonstrukce

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

HRADEC KRÁLOVÉ – Denně tudy projedou stovky aut, v blízkosti jsou střední školy, pohybuje se zde mnoho chodců i cyklistů. Radní chtějí zajistit občanům větší bezpečnost, připravena je proto rozsáhlá rekonstrukce, díky které by se stávající křižovatka měla změnit na okružní. Náklady půjdou do desítek milionů korun.

Město se chystá na rekonstrukci Fortny, křižovatky ulic Komenského a Ignáta Hermana. V plánu je vytvořit kruhový objezd, úprav se dočká také chodník ke zdravotní škole, vjezd do kasáren nebo přilehlé autobusové zastávky. Samotné stavební práce by měly začít na jaře příštího roku, úpravy by měly být dokončeny za jeden a čtvrt roku. Většinu nákladů by pak měly pokrýt dotace. „Autobusové zastávky zde plánujeme modernizovat, rozšířit a křižovatku přeměnit na kruhový objezd. Od této změny si slibujeme zejména zajištění větší bezpečnosti pro chodce a cyklisty, kterých se zde pohybují denně stovky až tisíce,“ dodává za město Jiří Bláha.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.