Lidé v karanténě nebo izolaci budou moci opět hlasovat z auta

KRAJ VYSOČINA – I v letošním roce mohou voliči v karanténě nebo izolaci kvůli covid-19 využít drive-in způsob hlasování. Volební stanoviště budou otevřená ve středu 6. října ve všech pěti okresních městech.

Vůbec poprvé měli voliči možnost hlasovat z automobilu na podzim 2020 při volbách do zastupitelstev krajů a do Senátu v obvodech 15 Pelhřimov a 51 Žďár nad Sázavou. Drive-in volby tehdy využilo 259 lidí, dalších 50 voličů odevzdalo hlas ve 2. kole senátních voleb.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Letošní volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR připadají na 8. a 9. října. Volební stanoviště pro hlasování z auta budou otevřena ve středu 6. října od 8 do 17 hodin ve všech pěti okresních městech – Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Jde o stejné lokality jako v loňském roce, s výjimkou Havlíčkova Brodu, kde se původní místo posunulo přibližně o 100 metrů blíž k městskému parku Budoucnost.

Na konkrétním stanovišti smějí volit z auta pouze voliči s místem trvalého pobytu v příslušném okrese nebo ti, kterým byl vydán voličský průkaz. V Jihlavě pak navíc i oprávněné osoby, které mají právo hlasovat do místního referenda obce Velký Beranov.

Všichni voliči, kteří chtějí hlasovat prostřednictvím drive-in volby, se musí na místě prokázat platným občanským průkazem nebo cestovním pasem a dále doložit, že jsou v karanténě nebo izolaci.

Umístění volebních stanovišť

Jihlava – P+R parkoviště na ulici Žižkova

Havlíčkův Brod – parkoviště na ulici Chotěbořská

Pelhřimov – parkovací plocha u zimního stadionu (příjezd z ulice Křemešnická)

Třebíč – parkoviště u tělocvičny Obchodní akademie Dr. Albína Bráfa na ulici Otmarova

Žďár nad Sázavou – rychlobruslařský ovál na ulici Jungmannova