Liga vozíčkářů získala pro své klienty dva byty na Vinohradech

Ilustrační foto

BRNO – Radní schválili pronájem dvou bezbariérových bytových jednotek na Vinohradech Lize vozíčkářů. Ta v nich bude poskytovat novou sociální službu – chráněné bydlení pro své klienty.

Nezisková organizace Liga vozíčkářů od roku 1990 provozuje sociální služby pro osoby s tělesným a kombinovaným postižením. Nyní spustila program „Klíč k samostatnosti“, který si klade za cíl pomocí chráněného bydlení zvýšit kompetence svých klientů spojené s bydlením. „Dva byty, které poskytne městská část Brno-Vinohrady, se nachází na Mikulovské ulici. První byt má velikost 3 + kk a druhý 1 + kk a oba jsou zcela bezbariérové. V jednom z nich je nyní nájemce, ale ten souhlasí s přechodem do chráněného bydlení,“ popisuje první náměstek primátorky Petr Hladík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Chráněné bydlení vzniklo pro handicapované osoby, které nejsou schopny samy se o sebe postarat. K ruce jsou jim sociální pracovníci, kteří je učí návyky a dovednosti směřující k samostatnosti. Část klientů se skutečně naučí bydlet sama a v budoucnu je schopna fungovat zcela normálně, jen s občasnou pomocí terénních služeb.