Na státní svátek ožije Šumperk Svatováclavskou slavností

ŠUMPERK – Na závěr babího léta se v úterý 28. září uskuteční v sadech 1. máje v Šumperku oslava svátku svatého Václava. Její součástí budou i zajímavý doprovodný program Střediska volného času Doris Šumperk, atrakce pro děti, jarmark a zejména historický program spojený s příjezdem patrona českého národa.

Slavnost odstartuje v 9.30 hodin průvod Šumperkem v čele s patronem českého národa svatým Václavem, na který naváže v sadech 1. máje uvítací ceremonie přijetí knížete. Návštěvníci se mohou těšit na šermířská vystoupení, ukázky práce sokolníků či koncert skupiny Clamortis.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Pro děti připraví „Doriska“ tvůrčí dílny a netradiční pohybové aktivity. Malí rytíři si zde budou moci osedlat vlastnoručně vyrobeného koníka, vyzkoušet si svoji chrabrost na kolbišti a získat první dukát do rytířského měšce. Chybět nebudou skákací hrady a další lákadla, například malování na obličej nebo air-brush tetování.

Součástí úterní slavnosti bude také jarmark s výrobky certifikovanými jako Jeseníky originální produkt a zajištěno bude bohaté občerstvení.