Pracovník ostrahy upozornil zákazníka na roušku, ten ho za to napadl

Ilustrační foto

BRNO – Dnes v řečkovickém supermarketu napadl zákazník osmdesátiletého pracovníka ostrahy poté, co ho upozornil, aby si nasadil v obchodě roušku. Muž skončil se zraněními v nemocnici.

Personál obchodu zavolal na linku 156 s žádostí o pomoc. Jednašedesátiletý zákazník totiž vstoupil do prodejny bez zakrytí dýchacích cest, na což ho upozornila ostraha. Muž seniora povalil na zem a udeřil do hlavy. Pak z prodejny rychle odešel, za ním se vydal zaměstnanec hlídací služby. V tu chvíli přijela hlídka, která útočníka vyzvala, aby se nikam nevzdaloval a šla zjišťovat stav napadeného. Ten si stěžoval na bolest hlavy a žeber a na obličeji měl velkou podlitinu. Strážníci proto zavolali záchrannou službu, která po prvotním ošetření staršího muže odvezla do nemocnice. „Pro podezření z trestného činu se případem zabývá republiková policie,“ dodává tiskový mluvčí městské policie Pavel Šoba. Hlídky se za poslední měsíc zabývaly asi dvacítkou podobných případů, většinou však lidé nejsou tak agresivní, jako dnes.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.