Řidiči a cestující pozor! Silnice do Červeného Kříže a Antonínova Dolu bude tři dny uzavřena

JIHLAVA – Po dobu tří dnů bude v závěru září zcela neprůjezdná silnice v Červeném Kříži. Linka číslo 12 jihlavské MHD nebude zajíždět na zastávky Červený Kříž a Antonínův Důl. Řidiči mohou využít objížďku po obchvatu Antonínova Dolu.

Kvůli stavbě kanalizace bude od středy 29. září do pátku 1. října uzavřena silnice v Červeném Kříži. Po tuto dobu místem neprojedou auta ani autobusy, takže linka číslo 12 jihlavské MHD bude končit na zastávce Červený Kříž zastávka. Dopravní obsluha, linkové autobusy a záchranná služba budou využívat objížďku po obchvatu Antonínova Dolu.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Není možné obsluhovat dvě konečné zastávky po objížďce, která vede po silnici I/38 a přes světelnou křižovatku s dlouhým čekáním na semaforech. Naše autobusy by to velmi zdrželo a nemohly by dodržovat jízdní řád jinde v Jihlavě. Lidé by nestíhali návazné spoje,“ vysvětlil předseda představenstva Dopravního podniku města Jihlavy Radim Rovner. Informace o výluce najdou cestující na zastávkách, na webu Dopravního podniku, ale také je uslyší ve vozidlech.

V Jihlavě Antonínově Dolu a Červeném Kříži staví firma Porr chodník a dešťovou kanalizaci. Právě z toho důvodu musí dělníci komunikaci v Červeném Kříži kompletně uzavřít. „Obyvatelé částí Jihlavy Antonínův Důl a Červený Kříž se do svých nemovitostí až na pár výjimek dostanou. Všichni jsou nebo ještě budou informováni,“ upřesnil Adam Benáček z odboru rozvoje města jihlavského magistrátu.