Šofér mercedesu předjel traktor a v protisměru se střetl s renaultem, jeho řidička se zranila

foto: Policie ČR

HRADECKO – Tuto středu, o půl desáté dopoledne, museli vyrazit policisté k bouračce na silnici III. třídy v katastru obce Divec. Proč došlo k nehodě, zranění a několikaset tisícové škodě je nyní v šetření hradeckých dopravních policistů.

„K nehodě došlo pravděpodobně tak, že 53letý řidič vozidla značky Mercedes Benz jedoucí od Librantic směrem na Divec, předjížděl traktor jedoucí ve stejném směru, a který sekal trávu. V tu dobu však jelo v protisměru auto značky Renault Megane,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová. Došlo tak k neodvratitelnému čelnímu střetu, po němž doslova odlétl renault do škarpy. Ke střetu s traktorem nedošlo.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při nehodě se zranila 42letá řidička, zdravotnická záchranná služba jí převezla do nemocnice. Policisté provedli u všech řidičů dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která u všech zúčastněných ukázala negativní výsledek. Na mercedesu byla odhadnuta škoda na 300 tisíc, na renaultu 40 tisíc a na příkopu 2 tisíce korun. Traktor nijak poškozen nebyl. Jelikož byl střetem renault značně poškozen tak u něj zadrželi policisté technický průkaz.