V brněnském Komárově zkolaboval v taxíku cizinec. Spustil se záchranný řetězec

foto: ZZS JMK

BRNO – V podvečerních hodinách vyslal operační důstojník policisty jako takzvané first respondery do brněnského Komárova, kde v taxíku náhle zkolaboval osmapadesátiletý cizinec.

V pátek 17. září ve večerních hodinách ve voze taxislužby zkolaboval muž středního věku, který přicestoval ze zahraničí. Řidič taxíku postupoval podle rad operátorky záchranářů, a když zjistil, že cizinec nedýchá, ihned zahájil masáž srdce. Od něho převzali péči policisté a pokračovali v masáži srdce. „Při  resuscitaci použili s úspěchem také automatizovaný externí defibrilátor, který doporučil podání výboje,“ popsal policejní mluvčí David Chaloupka. To už na místo dorazili i zdravotníci. „Bylo třeba pokračovat v masáži srdce a podali jsme opakovaně výboje. Rozšířili jsme péči, zaléčili pacienta, zaintubovali jej a napojili na řízenou ventilaci. Podařilo se nám obnovit srdeční činnost pacienta, poté jsme jej předali k další péči do Fakultní nemocnice U svaté Anny,“ vysvětlila lékařka Helena Kučerová, která společně s kolegy poskytovala první pomoc. „Díky dokonalému propojení záchranného řetězce a skvěle fungující spolupráci se pacient zotavuje. Přejeme mu brzké uzdravení a všem, kteří pomohli, děkujeme,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.