Brněnská základka se dočkala nových nafukovacích hal

Zdroj: MMB

BRNO – Na Základní škole Janouškova v pondělí slavnostně otevřely nafukovací haly. Ty poslouží jak žákům a sportovním klubům, tak veřejnosti.

Během léta probíhala výstavba fotbalové a multifunkční nafukovací haly, celá akce si vyžádala 9 milionů korun.  Základní vnitřní plachta je ze světelně nepropustného plastu, na severní straně jsou vloženy dva pásy, které naopak světlo propouštějí a v halách tak nebude nutné svítit. Ty dále tvoří bublinková izolační fólie a vnější ochranná fólie proti UV záření. U fotbalové haly byla provedena revitalizace umělého trávníků a výměna mantinelů. Hlavní výhodou hal je, že se v létě nemusí vyfoukávat. „Pro naše žáky se neustále snažíme zlepšovat prostředí, ve kterém se vzdělávají. K tomuto procesu neoddělitelně patří i pohyb a sport. Nově postavené haly využívají žáci a pedagogové každý den do 15:30, následně jsou k dispozici fotbalovým klubům, mládežnickým spolkům a přípravkám a od 18:30 si může sportoviště pronajmout široká veřejnost,“ dodává ředitel školy Jan Maroši.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.