Na opravy krajských peněz letos přibudou další peníze ze státní kasy

Ilustrační foto: K. Bílková

ZLÍNSKÝ KRAJ – Silničáři dostanou na opravy krajských silnic dodatečných 44,132 milionů korun. Ředitelství silnic Zlínského kraje tak letos bude moct pracovat s částkou 172,6 milionů korun namísto původně plánovaných 128,4 milionů.

Částku 18 milionů silničáři využijí na rekonstrukci ulice Dr. Beneše v Napajedlích. „Cílem bylo navázat na stavbu dálnice D55 a vytvořit současně s jejím otevřením kvalitní dopravní připojení po silnici III. třídy pro město Napajedla,“ upřesnil ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zbylých 26,132 milionu půjde na výstavbu mostu přes železniční trať mezi Valašskými Příkazy a Študlovem. Částka se použije také na výstavbu mostů ve Velkých Karlovicích a v Novém Hrozenkově.

Prostředky ze Státního fondu dopravní infrastruktury se každoročně využívají na obnovu silnic II. a III. třídy. „Je to vítaný příspěvek do našeho rozpočtu, který nám umožňuje zvýšit délky obnovovaných povrchů vozovek nebo počty realizovaných staveb na krajské silniční síti,“ uvedl ředitel Malý. Přijetí příspěvku od státu schválili krajští zastupitelé na zářijovém zasedání.