V Olomouci se bude opravovat třída Svornosti. Podívejte se, jak to omezí MHD

Ilustrační foto

OLOMOUC – V pondělí začne oprava vozovky na třídě Svornosti a potrvá až do 12. listopadu. Práce budou rozděleny do několika etap, od toho se budou odvíjet změny v městské hromadné dopravě. Omezení se budou týkat autobusů číslo 10, 16, 19 a 27.

Od 27. září do 31. října a od 6. do 12. listopadu budou probíhat stavební práce na třídě Svornosti, a to v úsecích od křižovatky s ulicí Litovelská po křižovatku s ulicí Dvořákova a od křižovatky s ulicí Foerstrova po křižovatku s ulicí Kmochova. Autobusy číslo 10 a 19 pojedou bez omezení přes opravovaný úsek. Autobusy číslo 16 a 27 budou mezi zastávkami Svornosti a Náměstí Hrdinů (pouze v tomto směru) vedeny po objízdné trase.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Od 1. do 5. listopadu bude vyloučena veškerá doprava na třídě Svornosti, a to v úsecích od křižovatky s ulicí Litovelská po křižovatku s ulicí Dvořákova a od křižovatky s ulicí Foerstrova po křižovatku s ulicí Kmochova. Uzavírka silnice ovlivní provoz autobusových linek číslo 10, 16 a 19, které budou provozovány dle výlukových jízdních řádů uveřejněných na zastávkových označnících a na webových stránkách dopravního podniku. Po objízdné trase pojede beze změny jízdního řádu i linka číslo 27.

Autobus číslo 10 pojede v obou směrech mezi zastávkami Jílová a Foerstrova po objízdné trase ulicemi Kmochova a Foerstrova. Nebude obsluhovat zastávku Kmochova.

Autobus číslo 16 pojede v obou směrech mezi zastávkami Stupkova a Náměstí Hrdinů po objízdné trase ulicemi Stupkova – Kmochova – Foerstrova – tř. Svornosti – Dvořákova – Litovelská – Palackého a tř. Svobody. Nebude obsluhovat zastávku Kmochova.

Autobus číslo 19 ve směru na Tabulový vrch pojede mezi zastávkami Zenit a Stupkova po objízdné trase ulicemi Albertova – Hněvotínská – Junácká – Stupkova. Nebude obsluhovat zastávky Dvořákova, Foerstrova, pošta, Kmochova a Jílová. Na objízdné trase bude zastavovat na zastávce Lékařská fakulta. Vzhledem ke kratší objízdné trase budou všechny spoje uspíšeny v úseku Stupkova – Tabulový vrch asi o 3 minuty oproti původně platnému jízdnímu řádu.

Autobus číslo 19 ve směru na Hlavní nádraží pojede mezi zastávkami Stupkova a Foerstrova, pošta po objízdné trase ulicemi Stupkova – Kmochova – Foerstrova. Nebude obsluhovat zastávku Kmochova.

Autobus číslo 27 pojede mezi zastávkami Svornosti a Náměstí Hrdinů obousměrně po objízdné trase.