Baťovka chystá akci pro dárce krve. Čekají je dárky i občerstvení

Foto: archiv KNTB

ZLÍN – Poděkovat dárcům krve a zároveň přilákal co nejvíc dobrovolníků, to je cílem akce Půl litru naděje s rádiem KISS, které se chystá ve středu 29. září od 6 do 9 hodin. Dárci se mohou těšit na malý dárek a občerstvení. Přijít je možné bez předchozí registrace.

Tradiční podzimní akce ovládne chodby zlínského hematologicko-transfuzního oddělení. „Budeme zde mít naše patrolky, které dárce krve přivítají a předají jim malý dárek. Věříme, že těchto dárků bude potřeba co nejvíce,“ vzkázala manažerka obchodu rádia KISS Jiřina Dočkalová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přijít mohou jak pravidelní dobrovolníci, tak prvodárci. K odběru není nutné se předem hlásit, darovat krev bude moct každý, jehož zdravotní stav to umožní.

Hematologicko-transfuzní oddělení se nachází v budově číslo 9 v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Dárcem se může stát každý zdravý člověk ve věku od 18 do 60 let. U mužů je nutná minimální hmotnost 60 kilogramů, u žen 50 kilogramů. Muži mohou darovat krev jednou za tři měsíce, u žen je potřeba dodržet pauzu mezi jednotlivými odběry dlouhou minimálně čtyři měsíce. Všechny potřebné informace zájemci naleznou na webových stránkách nemocnice.