Hanácká kasárna zůstala prozatím „na ocet“

foto: wikimedia

OLOMOUC – Hanácká kasárna v Olomouci, která byla nabídnuta k prodeji formou elektronické aukce, svého nového majitele nenašla. Do aukce, v němž byla minimální cena stanovena na 262 milionů korun, se přihlásil a ve stanoveném termínu požadovanou kauci složil jeden zájemce, nicméně žádný příhoz v průběhu aukce nepadl. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových proto nyní učiní další kroky, aby jedinečnému a historicky cennému areálu Hanáckých kasáren nalezl co nejdříve nového vlastníka.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zaznamenal na základě zveřejněné nabídky zájem jak ze strany zahraničních investorů, tak i například ze strany Univerzity Palackého v Olomouci. Univerzita, která by tento objekt využila pro umístění Fakulty zdravotních věd a další projekty, projevila zájem o přímý nákup tohoto areálu s tím, že navrhne cenu vyhlášenou v prvním kole výběrového řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Věříme, že se nám podaří najít pro tento výjimečný historický areál v centru Olomouce definitivního vlastníka, který pro něj nalezne smysluplné využití a vdechne mu nový život,“ sdělila mluvčí úřadu  Michaela Tesařová,

Areál Hanáckých kasáren byl vybudován v polovině 19. století. Památkově chráněný objekt, který tvoří čtyřkřídlá budova, převzal ÚZSVM na základě usnesení vlády v roce 2017 od Ministerstva obrany. Vláda pak v minulém roce schválila jeho prodej. Stavba je významným urbanistickým prvkem města a ukázkou klasicistního vojenského stavitelství s ojedinělou stavební i armádní historií.