Nová budova pro ekology zahájí provoz

PROSTĚJOV – Ekocentrum IRIS má nové působiště. Po dvou desetiletích působení v nevyhovujících podmínkách se ochránci přírody dočkali nové budovy.

“Chtěli jsme, aby objekt pro IRIS, který se zabývá ekoporadenstvím i ekologickou výukou, obsahoval moderní ekologické prvky,” uvedla na začátku stavby náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že část střechy v dvorním traktu je „zelená“ a má mít fotovoltaické panely.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na sloupcích ve dvorní části budou vysazeny popínavé rostliny. Šedá splašková voda bude zaústěna do čističky odpadních vod a po přečištění vedena do retenční nádrže, která je vybavena technologií pro využití přečištěných vod v objektu. Dešťové vody budou svedeny do retenční nádrže s bezpečnostním přepadem do vsakovací rýhy. Retenční nádrž bude vybavena čerpadlem pro možnost využití dešťových vod pro zálivku.

Stavba budovy přišla na téměř deset milionů korun. Zahajovací program v nové budově ekocentra IRIS na Husově náměstí je plánován na 12. října 2021.