Specialista si v covidových centrech v Praze přišel na statisíce během několika týdnů

PRAHA – Kriminalisté dopadli čtyřiadvacetiletého recidivistu, který v průběhu několika týdnů navštívil šestnáct covidových center po celé Praze. Navštěvoval je v době, kdy byla uzavřená a odnášel si různé vybavení, které pak prodával. Hrozí mu až pět let za mřížemi.

Od začátku srpna se v Praze začaly množit případy vloupání do stavebních buněk, které slouží jako vyhodnocovací místo pro odběry COVID-19,“ informoval dnes policejní mluvčí Jan Daněk. Pachatel užíval stále stejný způsob, jak se do objektů dostával. Vždy vypáčil dveře buňky, pak prostor prohledal a bral si věci, které následně mohl snadno rozprodat. Bral zejména notebooky, mobilní telefony a pochopitelně také hotovost.

Svojí činností způsobil škodu, která přesáhla částku půl milionu korun. Na tomto případu pracovalo několik oddělení kriminalistů zároveň, protože se pachatel vloupal do šestnácti center na celém území hlavního města. „Podezřelého muže se jim podařilo zadržet přímo při činu a ten následně skončil na policejní služebně, kde se k vloupáním přiznal,“ doplnil mluvčí. Čtyřiadvacetiletý recidivista uvedl, že elektroniku rozprodal a peníze utratil. V případě odsouzení hrozí pachateli za trestný čin krádež trest odnětí svobody až na pět let. Vyšetřován je vazebně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.