D1 u Ostrovačic konečně bez omezení: Modernizovaný úsek je od čtvrtka průjezdný

Zdroj: ŘSD JMK

BRNO-VENKOV – Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje nechalo odstranit dopravní značení na D1 v úseku modernizace od exitu 168 Devět křížů po exit 178 Ostrovačice. Stavba byla uvedena do provozu bez omezení během čtvrtečního odpoledne.

Jak sdělil vedoucí projektu Jiří Zapadlo ze společnosti Metrostav Infrastructure, tým zvládl za jednu stavební sezónu provést modernizaci obou jízdních pásů v délce 10 km a zprovoznit pět dálničních nadjezdů, což je rekord modernizace D1. Technikou bylo vyrobeno a do nové vozovky uloženo téměř 100 tisíc m3 betonu a podkladových vrstev zpevněných cementem. „Běžně jsme pracovali ve vícesměnném provozu, o víkendech i svátcích,“ dodal. Práce byly zahájeny loni na jaře. V loňském roce rozšířili krajnice a rekonstruovali středový dělící pás. V polovině loňského listopadu  zprovoznili nadjezd u Domašova. Poté ještě pokračovaly práce na ekoduktech, přičemž provoz na dálnici byl jen lokálně omezen. Letos byly práce zahájeny v únoru. V květnu zhotovili pokládku cementobetonového krytu vozovky v pravém jízdním pásu směr Brno. V červnu provoz převedli na dokončenou pravou polovinu D1 a o měsíc později udělali pokládku. Během září ještě probíhaly finální práce ve středním dělicím pásu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.