Měl v ruce žiletku. Holit se však nehodlal

PRAHA – Před restaurací seděl pětadvacetiletý muž s žiletkou v ruce. Měl krvácivá zranění na obou předloktích a opakoval, že už nechce žít. Hlídka strážníků, která přijela na oznámení, navázala s mužem kontakt a přesvědčovala ho, aby odložil žiletku.

K muži, který se opakovaně sebepoškozoval žiletkou, vyjela autohlídka strážníků chvíli před devátou hodinou večer,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Mladého muže ve věku pětadvaceti let skutečně objevila před restaurací. Měl krvácivá poranění na obou předloktích, byl ve špatném psychickém stavu, odevzdaný a neustále opakoval, že už nechce žít.

Muž také opakoval, že hlavně nechce žádné prášky. „Poté, co si strážníci získali jeho důvěru, konečně odložil žiletku,“ doplnila mluvčí. Na místo dorazili také záchranáři, kteří následně muže ošetřili a převezli na psychiatrické oddělení do nemocnice. Ještě před převozem byla u muže provedena dechová zkouška, která skončila s pozitivním výsledkem a hodnotou necelé jedno promile alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.