Na ženu vykoukl z balíčku třiceticentimetrový had

Foto: MPB

BRNO – Při vybalování zásilky z ciziny našla zaměstnankyně firmy z jihu města velkého hada. Naštěstí nebyl jedovatý a vrátil se zpět do přírody.

Na tísňovou linku 156 se včera obrátil personál jedné z brněnských firem a nahlásil, že jejich pracovnice při vybalování balíčku z ciziny spatřila hnědošedého hada. Na místo dorazil strážník odchytové služby, třiceticentimetrové zvíře nabral do odchytové sítě a odvezl ke specialistovi. Ten ho prohlédl, jestli není zraněné a nestrádá. „Šlo o přibližně dvouletou užovku podplamatou, která stejně jako všechny ostatní naše užovky není jedovatá. V České republice je poměrně vzácná, ale v Brně je rozšířená. Žije v blízkosti řek Svratky, Svitavy a také na Brněnské přehradě,“ popsal herpetolog Roman Zajíček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Záhadou také bylo, jak se had do zásilky dostal. Podle Zajíčka vylezl z nedaleké řeky Svitavy a hledal klidné místo k přezimování, které by mělo 6-8 stupňů Celsia. Užovku proto vypustil zpět u řeky, aby si našla vhodné zimoviště.