Otec neplatil roky výživné, teď ale spadla klec!

Ilustrační fotografie

JIHLAVA – Nemalou finanční částku dluží svým dvěma dětem devětatřicetiletý muž z Jihlavy, který již devátým rokem neplatí výživné. Na základě toho jej policejní komisař obvinil z trestného činu. Dlužník tak může strávit nějaký čas za mřížemi.

Svou vyživovací povinnost na dvě nezletilé děti muž neplní od začátku roku 2013. „Na dívku, které je v současné době třináct let, a aktuálně jedenáctiletého chlapce měl měsíčně platit osm tisíc korun a následně byla částka snížena na pět tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na základě shromážděných důkazů zahájili policisté trestní stíhání povedeného otce. Muž byl obviněn ze zanedbání povinné výživy, za což mu hrozí až jeden rok za mřížemi. Pokud by mu navíc byl prokázán úmysl, mohl by skončit ve vězení až na dva roky, tři roky by mu mohly hrozit v případě, že by neplacením svým dětem způsobil hmotnou nouzi. Případ policisté dále vyšetřují.