Pět opilých řidičů za jeden jediný den!

ilustrační foto

 

PROSTĚJOVSKO – Na pět řidičů pod vlivem alkoholu narazili policisté během včerejška na Prostějovsku. Policisté u nich naměřili hodnoty od 1,25 ‰ do 2,51 ‰ alkoholu v dechu.

S prvním řidičem pod vlivem alkoholu se střetli ve středu v obci Čelechovice na Hané. „Za volantem Škody Felicie seděl 69letý muž, který se při kontrole podrobil dechovým zkouškám na alkohol s pozitivními hodnotami 1,60 ‰ a 1,61 ‰ alkoholu v dechu,“ sdělil tiskový mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Zhruba za půl hodiny poté zastavili na stejném místě 44letého muže, řídícího vozidlo Škoda Felicia. I u něj provedená dechová zkouška na alkohol byla pozitivní. Přístroj řidiči naměřil hodnoty 1,57 % a 1,64 ‰ alkoholu v dechu.

„Třetího hříšníka prostějovští policisté zastavili v obci Smržice. Vozidlo Škoda Felicia řídil 73letý muž, u kterého provedené dechové zkoušky na alkohol byly pozitivní s hodnotami 1,77 ‰ a 1,64 ‰ alkoholu v dechu,“ sdělil Hejtman.

Pod vlivem se jezdilo i na druhé straně okresu. V obci Hruška policisté zastavili 49letého řidiče vozidla Fiat Ducato. Muž se při kontrole podrobil dechovým zkouškám na alkohol, které ukázaly hodnoty 1,35 ‰ a 1,25 ‰ alkoholu v dechu.

Posledního řidiče pod vlivem alkoholu policisté kontrolovali před půlnocí v obci Čelčice. Za volantem osobního vozidla Nissan seděl 62letý muž, kterému přístroj naměřil hodnoty 2,51 ‰ a 2,48 ‰ alkoholu v dechu.

„Policisté všem řidičům další jízdu zakázali. Řidičům hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodává Hejtman.