Požární stanice v Žebětíně se dočká rekonstrukce

Ilustrační foto

BRNO – Nevyhovující požární stanice v Žebětíně se dočká rekonstrukce. Na její provedení přispěje jak město Brno, tak Ministerstvo vnitra a Jihomoravský kraj.

„Součástí rekonstrukce hasičské zbrojnice bude přístavba a dostavba stávajícího objektu a také nové rozvody inženýrských sítí. Nově bude budova dvoupodlažní se sedlovou střechou, její součástí bude i garáž pro požární auto a zázemí pro techniku, dále i hygienické místnosti, šatna, garáže, ubytovací kapacity, kanceláře nebo také posilovna a dílna,“ řekl radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Suchý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ministerstvo vnitra skrze Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky uvolnilo 4,5 milionu korun na stavební práce hasičské zbrojnice. K nim si městská část připočítá dotaci 3 miliony z rozpočtu Jihomoravského kraje a 23 milionů od města Brna. Samotný Žebětín přispěje částkou 2 miliony korun. Realizace se předpokládá v letech 2021 a 2022.