Před víkendem se v Bohumíně těšte na tradiční Dny zdraví

Foto: MěBo

BOHUMÍN – Po roční pauze se do Bohumína vrací Den zdraví. Letošní ročník se uskuteční v pátek 1. října ve foyer místního kina K3. Akce tradičně nabízí lidem bohatou nabídku preventivních vyšetření a konzultací.

Zájemci si letos mohou v Bohumíně nechat vyšetřit zrak, změřit tlak, hodnoty cukru v krvi, stanovit BM Index, cévní věk nebo hydrataci pokožky. Ke stálému balíčku bezplatných zdravotnických procedur přidávají organizátoři akce každoročně nějakou novinku. „Tou letošní bude možnost využít nutričního a fyzioterapeutického poradenství,“ prozradil ředitel pořádající městské agentury K3 Bohumín Karel Balcar.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Odborníci budou příchozí nejen vyšetřovat, ale také jim radit, jak správně pečovat o své zdraví a předcházet zdravotním komplikacím. Lidé dostanou příležitost si ve vestibulu kina také nakoupit vitamíny a doplňky stravy.

Měření a konzultace pro zájemce zajistí zástupci Bohumínské městské nemocnice, očního oddělení Nemocnice Agel Ostrava-Vítkovice a RBP zdravotní pojišťovny. Společnost Medesa care se k bohumínskému Dni zdraví připojí ukázkou zdravotních potřeb.

Pro vstup na akci je ale nutné prokázat se bezinfekčností. „Bohumínská městská nemocnice zajistila pro příchozí antigenní testování na covid-19 přímo na místě,“ podotkl ještě Balcar. Páteční akce začíná v 9.00 hodin, konec je naplánován na 16.00 hodinu.