Radní reagovali na petici občanů proti výstavbě domova seniorů v Bystrci

Vizualizace: P. P. Architects

BRNO – Občané Bystrce vyslovili nesouhlas s výstavbou domova pro seniory s pečovatelskou službou na Vejrostově ulici. Brněnští radní dnes vydali odpověď na petici.

Obyvatelé Vejrostovy a okolních ulic sepsali petici, ve které uvedli, že se s výstavbou zhorší jejich kvalita bydlení, hlavně co se týče parkování, které je už nyní nedostatečné. Vadí jim také, že přijdou o výhled na Brněnskou přehradu nebo o svah, kde sáňkují děti. Radní podotýkají, že k výstavbě domova pro seniory přistoupili proto, aby se staří lidé na sklonku života nemuseli stěhovat někam, kde to neznají a nemají ani své doktory. Navíc toto bydlení je pro ně finančně dostupnější než komerční nájemné. Vítězný návrh počítá s 67 byty, výhodou je, že v lokalitě bude stavět město a nikoli soukromá osoba, která by zde chtěla bytů umístit více. „Jedná se o vysoce společensky přínosný objekt, kdy chceme zvýšit počet dostupných bytů s pečovatelskou službou pro seniory, nájemné se v takových bytech pohybuje na úrovni 90 korun za metr čtvereční. V pořadnících na dostupné seniorské byty máme stovky žadatelů a není vyloučeno, že jsou mezi nimi i příbuzní či známí těch, kteří podepsali petici,“ kroutí hlavou náměstek primátorky pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Městská část připravuje veřejné projednání, na kterém mohou občané vznést připomínky a dotazy. Nový dům s pečovatelskou službou má vyrůst při ulici Vejrostova. Bude se jednat o šestipodlažní objekt, který pojme parkoviště a technické zázemí, denní stacionář, společenské sály a třetí až šesté podlaží bude sloužit k bydlení seniorů.