Víkend bude na Vysočině ve znamení otevřených ateliérů. Nakoukněte pod pokličku umělcům a řemeslníkům

KRAJ VYSOČINA – Již jedenáctý ročník Dnů otevřených ateliérů proběhne o víkendu v Kraji Vysočina. Po oba dny budou otevřeny ateliéry umělců, výtvarníků a řemeslníků. Využijte volného vstupu a navštivte místa, která pro většinu z nás zůstávají v průběhu roku uzavřená.

Dny otevřených ateliérů mají v kraji tradici už od roku 2010. Jsou především pozvánkou do ateliérů, dílen a tvůrčích zázemí, kam můžeme nahlédnout zpravidla jen při výjimečných příležitostech. Letos tyto dny připadají na sobotu a neděli 2. a 3. října.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do letošního ročníku se na Vysočině přihlásilo téměř 120 ateliéristů, kteří představí široké spektrum oborů a tvůrčích činností: ať už jde o řezbářskou tvorbu, knihařské práce nebo o výrobu originálních hraček ze dřeva, ale i o vznik kovářských, sklářských či keramických výrobků, výrobu šperků, ukázky kresby, malby, grafiky a další. Tématem letošního ročníku je „křehké umění“, kdy křehkost apeluje na základní hodnoty našeho života, tedy zdraví a rodinu.

Dny otevřených ateliérů nejsou ale jen záležitostí Kraje Vysočina, probíhají i v partnerských regionech, v kraji Jihočeském, Jihomoravském a ve spolkové zemi Dolní Rakousko.

Jihomoravský kraj: 25. – 26. září

Kraj Vysočina: 2. – 3. října

Jihočeský kraj: 9. – 10. října

Dolní Rakousko: 16. – 17. října

Tištěný katalog se seznamy všech přihlášených ateliérů byl distribuován po Vysočině v průběhu září, v elektronické podobě je k dispozici na webové stránce. Akce je pro návštěvníky zdarma.