Vykradli v Havířově kdeco: Policie dopadla tříčlenný gang!

Foto: PČR

HAVÍŘOV –  Ze zdánlivě banálního zatčení mladíka při pokusu o vloupání se před několika dny vyklubal případ zlodějského gangu, který má v Havířově na svědomí několik organizovaných loupežných akcí se škodou dosahující výše 156 tisíc korun.

„V ulicích města Havířova jsme v uplynulých dnech zaznamenávali zvýšené množství krádeží a vloupání. Událostem jsme věnovali zvýšenou pozornost,“ potvrdila mluvčí krajských policistů Eva Michalíková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

K rozluštění případu došlo v sobotu 18. září v brzkých ranních hodinách, kdy vyjela hlídka k restauraci v ulici Na Nábřeží. Příjezdem tam policie vyrušila 22letého mladíka, který sice z místa utekl, ale po krátkém pronásledování ho policisté chytili.

Mladík během vyšetřování policisty přivedl na stopu série vloupání, kdy se objasnily skutky tří mužů ve věku 35, 34 a 22 let. Prokázána jim byla například krádež kola v hodnotě 20 tisíc korun z balkonu obytného domu, kam zloději vylezli po hromosvodu.

Dále trojice provedla vloupání do osobního vozidla Škoda Octavia, restaurací, barů a čajovny. V neposlední řadě nepohrdli ani zbožím v regálech hobby marketu, kde jim v rukou skončily například poličky, háčky, jízdní kola, šroubováky, ale i palubní kamera, kapota, nebo světla do auta.

Jejich trestná činnost je datována především v první polovině září. Předběžná celková škoda, která se bude upřesňovat, je zatím ve výši 156 tisíc korun.