VIDEO: Dramatické pronásledování Brnem: Policie hledá svědky ohrožené nebezpečnou jízdou  

zdroj: Policie JMK

BRNO – Ve čtvrtek dopoledne zažila půlka Brna dramatické pronásledování, které netrvalo déle než čtvrt hodiny. Policisté se snažili dopadnout muže, který se vyhýbal nástupu do vězení.

Během riskantního ujíždění přitom šofér mohl bezprostředně ohrozit několik desítek lidí. Do akce se postupně zapojilo několik hlídek. Vše začalo tak, že mladý řidič mercedesu udělal na Malinovského náměstí běžný přestupek. Hlídce ale odmítal zastavit, místo toho šlápl na plyn. Přitom ohrožoval všechny kolem sebe, dokonce projel několik křižovatek na červenou a jezdil v protisměrech. Na přechodech pro chodce muselo před jeho vozem uskočit i několik chodců. V jednu chvíli pak z auta vysadil spolujezdce, kterého policisté okamžitě zajistili. Šofér se však odmítl vzdát a dále pokračoval v ujíždění. Dokonce došlo k několika střetům se služebním vozidlem s rámem. Policisté okamžitě začali vytlačovat ujíždějící mercedes služebním vozidlem. Tím se mu podařilo poničit zadní pneumatiky natolik, že řidič v Chrlicích raději zastavil a dal se na útěk. Po několika desítkách metrů ho hlídka dopadla schovaného v křoví. Mladík navíc na místě odmítl test na drogy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Škoda na poškozených vozidlech byla předběžně vyčíslena na čtvrt milionu. „V současnosti je případ prošetřován pro podezření  ze spáchání trestných činů obecného ohrožení a násilí vůči úřední osobě se zbraní. Muži v případě uznání vinny hrozí trest odnětí svobody až na šest let. V souvislosti s jeho riskantní a nebezpečnou jízdou, žádáme všechny svědky, které muž ohrozil, aby se neprodleně ozvali na tísňovou linku 158. Policisté případně uvítají i kamerové záznamy z palubních kamer, umístěných ve vozidlech,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.