Radary jsou zpět, měří se naostro na Brněnské!

PROSTĚJOV  – První říjnové pondělí se zapíše v logistice Prostějova do historie. Po více než deseti letech se začíná v ulicích města opět měřit stacionárními radary. K radosti jedněch, k tíži druhých. Dát si pozor na zákonnou padesátku bude nutné na Brněnské ulici, na ulici Dolní a Olomoucké.

„Automatický měřič rychlosti bude v ostrém provozu od pondělí 04. 10. 2021 na ulici Brněnská v Prostějově. Radar umí měřit rychlost v obou jízdních pruzích. Toto místo byla ve spolupráci s Policií ČR vyhodnoceno a doporučeno pro zlepšení bezpečnosti ve městě, zejména kvůli bezpečnosti chodců a cyklistů. Apelujeme na řidiče, aby dodržovali povolenou rychlost a nevystavovali se zbytečnému finančnímu postihu za přestupkové jednání,“ sdělil tiskový mluvčí Městské policie Petr Zapletal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V současné době jde o první místo ostrého provozu. Radar se ale bude v aktivitě střídat na třech stanovištích, přitom nebude na první pohled zřejmé, kde aktuálně rychlost měří.

O radarech v Prostějově jsme psali zde: