Univerzita třetího věku v Šumperku láká i na dějiny oděvní kultury

Ilustrační foto

ŠUMPERK – Senioři mají i letos v Šumperku možnost pustit se do studia na univerzitě třetího věku. Tento vzdělávací program umožňuje seniorům aktivně trávit volný čas, osvěžit pozapomenuté znalosti a doplnit je novými poznatky.

Konzultační středisko České zemědělské univerzity v Praze při šumperské Akademii J. A. Komenského nabízí seniorům pro akademický rok 2021/2022 opět virtuální studium „Univerzity třetího věku“. Jde o vzdělávací program, jenž seniorům umožní aktivně trávit volný čas, „osvěží“ jejich pozapomenuté znalosti a doplní je novými poznatky. Kolektiv věkově i názorově podobně orientovaných „spolužáků“ a zkušení lektoři umožní posluchačům diskuzi či zamyšlení nad problémy dnešního uspěchaného světa, který se ve svých důsledcích, ať chceme nebo ne, bytostně dotýká každého z nás.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zimní semestr bude zahájen koncem září a studenti si mohou vybrat ze tří témat – dějiny oděvní kultury, křesťanská ikonografie a hagiografie a genealogie neboli hledání předků. Studijní program je tříletý, rozdělený do šesti semestrů, z nichž každý zahrnuje šest dvouhodinových přednášek. Ty probíhají jednou za dva týdny vždy ve čtvrtek v dopoledních, nebo odpoledních hodinách v učebnách Akademie Jana Amose Komenského, která sídlí na náměstí Míru 4 v Šumperku. Ke studiu je nutné přihlásit se e-mailem zaslaným na adresu prusova@ajak-sumperk.cz, nebo telefonicky na čísle 603 293 688. Další informace lze získat také ZDE.