Dobrovolníci z Otrokovic rozšířili nejdelší alej o 55 stromů

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Stromořadí nad dálnicí kolem obslužné komunikace k elektrorozvodně Jaříč se rozrostlo o další mladé stromy. V sobotu je tam vysázeli dobrovolníci, především rodiče s dětmi. Akce proběhla v rámci celorepublikové kampaně Sázíme budoucnost.

Příjemné babí léto přálo otrokovickým dobrovolníkům, kteří se v sobotu dopoledne sešli při výsadbě lip a javorů. Jámy si měli původně vykopat sami, pracovníci technických služeb ale při přípravě narazili na jílovité a kamenité podloží, jámy proto nachystali s pomocí bagru. Rodiny si tak mohly užít samotné sázení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Společně strávené chvíle teď bude dobrovolníkům připomínat nejen zasazený strom, ale i certifikát, který si odnesli domů. Dětem navíc udělaly radost drobné dárečky. „Sázíme budoucnost je krásnou akcí hned ze dvou důvodů. Klade důraz na ekologii a péči o přírodu a zároveň podporuje rodinu jako celek. Rodiče s dětmi mají motivaci pracovat společně, zapojit se, rozdělit si úkoly, kdo se chopí lopaty a kdo bude sázet. Zůstanou pěkné vzpomínky, zážitky. Možná se na místo vrátí s další generací, aby si ukázali, jaký strom kdysi zasadili,“ míní starostka Otrokovic Hana Večerková.

Město se do akce Sázíme budoucnost zapojilo už loni. Tehdy v Otrokovicích vyrostlo 53 stromů a 371 keřů.

Foto: město Otrokovice
Foto: město Otrokovice
Foto: město Otrokovice