Muž vypil půl litru alkoholu a dal si marihuanu, poté ohrožoval ostatní boxerem

Foto: MPB

BRNO – Na agresivního jedince upozornila dvojice, která stála v Benešově ulici. Muž je ohrožoval boxerem a byl velmi nevyzpytatelný. Strážníci ho poté poslali vystřízlivět na záchytnou stanici.

Dvaatřicetiletý muž začal bezdůvodně slovně urážet dvojici osob, poté na ni vytáhl takzvaného boxera, kterého měl nasazený na ruce. Hlídka ho proto oslovila, dotyčný začal máchat rukama a vykřikovat, že vypil půl litru alkoholu a poté si ještě zakouřil marihuanu. K ohrožování kolemjdoucích se přiznal, dodal ale, že to udělat proto, jelikož ho muži s dvacetičlennou partou napadli. To se ale nezakládalo na pravdě a oba obvinění toto tvrzení odmítli s vysvětlením, že se nikde v blízkosti tak velká skupinka osob nenachází. „Provedená dechová zkouška přinesla hodnotu 1,6 promile. Muž po zákonné výzvě strážníků boxera odložil, jeho agrese se ale stupňovala, zamířil proto na záchytnou stanici,“ popisuje tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková. Po vystřízlivění bude svůj přestupek proti občanskému soužití vysvětlovat u správního orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.