Nominujte dobrovolníky na Křesadlo

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ –  Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. To je Křesadlo 2021. Letos se v Olomouckém kraji koná již jedenáctý ročník udílení cen dobrovolníkům, respektive lidem, kteří pomáhají ostatním bez nároku na honorář.

Nominaci kandidátů k ocenění provádí veřejnost, a to v sedmi následujících kategoriích: sociální služby, děti, mládež, volnočasové aktivity, zdravotní oblast, ochrana přírody a ekologické aktivity, spolková a komunitní činnost, humanitární a rozvojová pomoc, dobrovolní hasiči.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Víte-li o někom, jehož dobrovolnická činnost by si zasloužila ocenění v některé ze jmenovaných oblastí, neváhejte navštívit webové stránky www.kresadlo-ok.cz, kde je ke stažení nominační formulář s bližšími informacemi.

Nominace mohou být zasílány od 4. října do 31. října 2021. Nezávislá komise v listopadu rozhodne o osmi oceněných. Slavnostní předávání cen Křesadlo 2021 proběhne v prosinci 2021 v Olomouci.

Organizací ceny Křesadlo 2021 v Olomouckém kraji realizuje Maltézská pomoc, Centrum Olomouc ve spolupráci s Unií nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje a společností Hestia – Centra pro dobrovolnictví, z. ú. Hlavním partnerem akce je Olomoucký kraj.