VIDEO: Policisté zjišťují, kdo posprejoval vagon na nádraží v Jihlavě. Poznáváte osoby na videu?

ilustrační foto

JIHLAVA – Policisté pátrají po vandalech, kteří posprejovali vagón na vlakovém nádraží v Jihlavě. Potřebovali by zjistit totožnost osob, které zachytily bezpečnostní kamery. Pokud je poznáte, kontaktujte tísňovou linku 158.

Neznámý pachatel řádil na hlavním vlakovém nádraží v Jihlavě ve druhé polovině září. „Na ulici Havlíčkova došlo v prostoru odstavné koleje k poškození vagonu vlaku, a to dvěma sprejovými nápisy růžové barvy s černým orámováním, bílým stínováním a zeleným podkladem. Nápisy byly v délkách necelých pět metrů a výšce přes metr,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Poškozením vagonu vznikla škoda za přibližně třicet tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při vyhodnocení záznamů z kamer policisté zjistili, že se v místě pohybovali dva lidé, kteří by mohli poskytnout důležité informace. „Jedná se zřejmě o osoby mladšího věku. Vyšší z nich měla na hlavě čepici s kšiltem, obuté sportovní boty a na zádech tmavý batoh. Osoba menší postavy měla nakrátko střižené hnědé vlasy, oblečené tmavé triko a kalhoty, obuté sportovní boty a přes rameno zavěšenou tašku,“ uvedla Jana Kroutilová.

Policisté případ řeší jako podezření z trestného činu poškození cizí věci. „Žádáme občany, kteří osoby, či některou z nich na kamerovém záznamu poznají nebo mají informaci o tom, kde se v současné době nacházejí nebo pohybují, aby se přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala Jana Kroutilová. Policisté uvítají i jakékoli další informace směřující k objasnění případu.