Volby začínají. Jako první dají hlas voliči v izolaci či karanténě

Foto: Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ještě před otevřením volebních místnosti v pátek 8. října dají svůj hlas stranám kandidujícím do Poslanecké sněmovny ti voliči, kterým byla v souvislosti s koronavirem nařízena karanténa nebo izolace. Umožněno jim to je na drive-in stanovištích nebo prostřednictvím zvláštní přenosné schránky.

Drive-in

Stanoviště drive-in se otevřou ve středu 6. října od 8 do 17 hodin ve čtyřech okresních městech. Voliči tu najdou stany, k nimž přijedou autem, ze kterého vůbec nevystoupí. S sebou je nutné mít platný občanský průkaz, cestovní průkaz nebo voličský průkaz a doklad o nařízené karanténě nebo izolaci, kterým může být zejména rozhodnutí krajské hygienické stanice, potvrzení vydané lékařem nebo listinné či elektronické potvrzení o pozitivním výsledku testu na covid-19.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Stanoviště budou zřízena v Uherském Hradišti u vlakového nádraží, na parkovišti Českých drah – sever, v Kroměříži na Hanáckém náměstí, ve Zlíně na parkovišti č. 24 (CREAM) a ve Vsetíně v ulici U Bečvy, na točně u hotelu Sport. Volič se musí dostavit do okresního města podle svého bydliště, nikoliv podle místa, kde tráví karanténu. V druhém případě je to možné pouze s vyřízeným voličským průkazem.

Zvláštní přenosná schránka

Pokud jsou voliči v karanténě či izolaci a z různých důvodů nemohou využít drive-in, mohou hlasovat prostřednictvím přenosné schránky. To lze pouze na základě předchozího telefonického objednání do 20.00 7. října na krajském úřadě na číslech 577 043 971 nebo 577 043 972.

Na základě objednání k nim přijde hlasovací komise, a to v pátek 8. října od 8.00 do 22.00 nebo v sobotu 9. října od 8.00 do 14.00. Hlasování proběhne mimo domácnost, tedy například před dveřmi domu či bytu. Komise se voliči ozve předem, pokud však nebude reagovat do 10 minut od smluveného času objednání, pozbývá možnosti hlasovat.