Na Hodonínsku hoří les poblíž trati u zastávky Bzenec-Přívoz

ilustrační foto

HODONÍN – V noci z úterý na středu začal hořet travní i lesní porost na dvou místech na Hodonínsku poblíž železniční trati z Břeclavi na Přerov. Hasiči vyhlásili III. stupeň požárního poplachu.

Požár byl nahlášen po 9. hodině v noci z Vracova. Hasiči na místě zjistili požár velkého rozsahu v zalesněném terénu. Nasadili několik vodních proudů. Požářiště je rozprostřeno ve dvou úsecích. Požár komplikuje silný vítr, nedostatek vody a kořenové, místy i korunové hoření. Momentálně na místě zasahuje 15 jednotek z Kyjova, Hodonína, Veselí nad Moravou, Vracova, Bzence, Kyjova,  Ratíškovic, Strážnice, Syrovína, Žeravic, Dubňan, Kněždubu, Rohatce a Vnorov. Obyvatelé obcí kolem trati se obávají, aby požár nedosáhl stejných rozměrů jako velký lesní požár před devíti lety. Menší požáry porostu kolem trati jsou v této suché oblasti nazývané Moravská Sahara velmi časté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: FireBrno