Silný vítr zaměstnal jihomoravské hasiče po celém kraji

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V úterý od 8 do 19 hodin zaznamenali hasiči v celém Jihomoravském kraji 43 událostí v souvislosti se silným větrem. Nikdo se při nich nezranil.

Ve 32 případech hasiči odstraňovali popadané stromy z komunikací a šestkrát řešili různé nebezpečné stavy. Šlo například o uvolněnou plechovou střešní krytinu a další předměty hrozící pádem z výšky. Ve Velkých Opatovicích hasiči za pomocí výškové techniky odstranili polykarbonátovou tabuli spadlou na dráhu elektrického vedení. Přitom spolupracovali s pracovníky pohotovosti energetických rozvodných závodů, kteří vypnuli proud. V Holubicích pomocí výškové techniky odstranili špičku májky hrozící pádem. V Brně-Veveří na Slovákově ulici odstranili satelit, který hrozil pádem na chodník. „Nejčastěji vyjížděly jednotky na Blanensku a Brněnsku. Nejméně výjezdů bylo na Hodonínsku a Znojemsku. Situace se s příchodem večera uklidnila,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.