Motorkář v Ostravě po nehodě skončil v kolejišti, na místě přišel o nohu

Foto/PČR

OSTRAVA – V umělém spánku a s doživotními následky skončil motocyklista, k jehož nehodě v Ostravě vyjížděli krajští záchranáři na začátku tohoto týdne. Jezdec nezvládl, zatím z neznámé příčiny, svůj stroj a během nehody přišel na místě o dolní končetinu.

Čtyřicetiletý motocyklista havaroval na stroji Suzuki 4. října v 16.00 hodin na Martinovské ulici v Ostravě-Porubě. Tam v zatáčce ztratil kontrolu nad motorkou, vyletěl s ní z jízdního pruhu a spadl do kolejiště. Nárazem při dopadu přišel o nohu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Záchranáři vyjeli na místo v sanitním voze. „Pacient byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jevil však známky šokového stavu a jeho život byl v ohrožení,“ uvedl mluvčí záchranářů, Lukáš Humpl s tím, že zasahující lékař muže uvedl do umělého spánku, provedl intubaci dýchacích cest a převedl ho na přístrojem řízenou ventilaci.

S pomocí vakuové matrace a krčního límce zraněného přeložili do sanitky, která ho přepravila na urgentní příjem porubské fakultní nemocnice. „Muž kromě ztrátového poranění dolní končetiny utrpěl i zranění obou horních končetin a hlavy,“ podotkl mluvčí záchranné služby.