Bez řidičáku a se dvěma zákazy řízení seděl za volantem BMW

Ilustrační fotografie

HRADECKO – Třiadvacetiletý muž je naprosto nepoučitelný, jinak by nemohl sedat za volant. Policisté ho tuto středu, krátce před jedenáctou hodinou noční, zastavili k běžné kontrole na Mrštíkově ulici v Hradci Králové. Což je doslova kousek od jejich služebny.

Řidič byl vyzván k předložení dokladů a dechové zkoušce. Dechová zkouška ukázala sice negativní výsledek, ale muž hlídce nepředložil řidičský průkaz. Policisté si mladého muže pořádně proklepli v evidencích a zjistili, že nikdy u něho řidičák nebyl a také že má na svém kontě již dva zákazy řízení.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž z Trutnovska byl poprvé za volantem načapán v roce 2016, za což mu byl uložen zákaz řízení do konce tohoto roku. Jelikož znovu řídil, tak mu byl zákaz prodloužen do konce roku 2022. „Během posledního měsíce včetně středečního případu byl za volantem přistižen celkem čtyřikrát. U těchto případů je však vyšetřování ukončeno, ale není vyřčeno odsouzení,“  říká tisková policejní mluvčí Iva Kormošová.

Nepoučitelnému mladíkovi nyní hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až dva roky za mřížemi.