Osmnáctiletý šofér převrátil Volkswagen Golf přes střechu, 24letou spolujezdkyni to stálo život

foto: Policie ČR

HRADECKO – Uplynulý pátek došlo krátce před půlnocí na silnici III. třídy v katastru obce Kosičky k vážné dopravní nehodě. Proč mladík přejel do protisměru, kde následně boural, je nyní v šetření policistů. Jasné však je, že to nebylo kvůli technické závadě.

„Řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a dalším kritériím, v pravotočivé zatáčce přejel do protisměru, do levého silničního příkopu, kde se převrátil přes střechu, odkud vyjel zpět na komunikaci, kde zůstal stát,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při bouračce se těžce zranila 24letá spolujezdkyně, která byla záchranářským vrtulníkem transportována do nemocnice. Tam bohužel i přes veškerou péči lékařů svým zraněním v sobotu podlehla.  Řidič podstoupil dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a také drogový test, oba výsledky byly negativní.

U šoféra, který se při nehodě lehce zranil policisté odebrali řidičák, který měl jen necelé 4 měsíce. Jelikož bylo vozidlo nehodou značně poničeno, tak u něj policisté odebrali technický průkaz. „Policisté zjistili, že žena nebyla za jízdy připoutána bezpečnostním pásem,“ dodává mluvčí.