Pro zraněného cyklistu musel v neděli do lesa na Olomoucku letět vrtulník

OLOMOUCKO – Muž, který se v neděli vydal na cyklistický trail v okolí Hluboček na Olomoucku, měl smůlu a při sjezdu spadl a zranil se. Stalo se mu to v nepřístupném terénu, kam se nemohla dostat sanitka. Na pomoc mu proto vyrazil vrtulník s palubním jeřábem.

V neděli se muž vydal na cyklistický trail v okolí Hluboček a při sjezdu spadl. Při pádu z kola se udeřil do řídítek a utrpěl zhmoždění hrudního koše. Stalo se mu to v nepřístupném terénu, kam se sanitka nebyla schopná dostat. Na pomoc mu proto vyrazil záchranářský vrtulník s palubním jeřábem. „Posádka RZP mezitím pacienta vyšetřila, imobilizovala C-páteř krčním límcem a celé tělo následně vakuovou matrací. Vzhledem k silným bolestem pacientovi lékař následně aplikoval analgetika, tzn. léky tišící bolest,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikisková. Vrtulník pak muže přepravil na místo, kde mohl být přeložen do sanitky a transportován do Fakulní nemocnice Olomouc na oddělení urgentního příjmu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .