Dopřejte svému miminku příjemný hudební zážitek na koncertě pro nastávající maminky

OLOMOUC – Speciální řadu koncertů pro nastávající maminky nabízí i v letošní sezóně Moravská filharmonie Olomouc. Cyklus hudebních podvečerů, u jehož zrodu v roce 2019 stál i primář Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice Olomouc Lumír Kantor, zahájí již dnes v koncert souboru Plaisirs de Musique, který se specializuje na autentickou interpretaci hudby starších stylových období.

Nastávající maminky v jakémkoliv stupni těhotenství a jejich doprovod nebo maminky s dětmi do jednoho roku věku si díky mimořádné koncertní řadě Moravské filharmonie Olomouc v komorním prostředí Mozartova sálu mohou poslechnout vybranou meditativní, harmonickou a relaxační hudbu. Ke koncertům patří i průvodní slovo, tlumené osvětlení a videoprojekce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

První koncert se uskuteční už dnes v 17:30 hodin. Soubor Plaisirs de Musique zahraje skladby francouzských a barokních skladatelů, který posluchače okouzlí svým pastorálním a veselým charakterem. Hudba evokuje atmosféru francouzského venkova, kde nechybí zpěv slavíka ani četná venkovská potěšení. Vrcholem koncertu budou slavné barokní tance v hudbě císaře Leopolda I. a hudební improvizace. Vstupenky stojí 120 korun a jsou k dispozici v Informačním centru Olomouc v podloubí radnice nebo online ZDE. Další koncerty budou následovat v prosinci, únoru a dubnu.

Důvod podpory této ideje ze strany Lumíra Kantora je jednoduchý. „Již během těhotenství má dítě funkční sluchový aparát a vnímá zvuky. Slyší tlukot srdce matky a dokáže rozpoznat její hlas. Tyto zvuky v něm vyvolávají pocit bezpečí a pohody. Podněcování vazby mezi dítětem a matkou prostřednictvím hudby má význam vždy a všude,“ vysvětluje primář Novorozeneckého oddělení, které muzikoterapii při péči o „miminka do dlaně“ každodenně praktikuje. „Miminkům pouštíme mluvené slovo nebo zpěv rodičů,“ dodává Lumír Kantor s tím, že nastávající maminky se budou moci s činností oddělení seznámit i přímo na koncertech.