Jaký bude víkend na Táborsku? Loutkový!

SEZIMOVO ÚSTÍ – Jak vyřeší zajíček Kuliferda ztrátu mrkve a koho potkáte na pouti? Chcete vědět, jaká tajemství skrývá deník profesora z Essexu? Tak to musíte vyrazit na víkendový Loutkový festival, kde si budete moci vyrobit i vlastní loutku!

Do světa kolotočů, hudby a cizokrajných zvířat vás zavede hned první den Veselá pouť. Samozřejmě tam nebudete sami! Potkáte se s roztomilými strašidly Kryšpínem a Táhlem, ježibabou i neposednými hady a do míst plných kouzel, zábavy a legrace vás přenesou Jů a Hele. Jaký je zajíček Kuliferda detektiv zjistíte, až začne vyšetřovat ztrátu mrkve, při jejímž pěstování se tolik nadřel. Hned pět pohádek po telefonu bude vyprávět pan Bianchi. Prodavač papírových růží, který cestuje po celé Itálii, musí každý den vydělat alespoň jednu korunu, aby mohl zavolat domů své dcerce a povědět jí pohádku na dobrou noc.

Druhý den nastraží Deset malých černoušků past žirafě, zjistíte, co obsahuje Ztracený deník profesora z Essexu a možná najdete i způsob, jak porazit zlobivého skřítka. Během dvoudenního Loutkového festivalu si budete moci i vyrobit vlastní loutku, nebo zkusit práci s marcipánem. Začíná ve Spektru v Sezimově Ústí 16. října ve 13 hodin.