Ve slováckém skanzenu Rochus by mohl vyrůst přírodní amfiteátr

Foto: archiv Parku Rochus

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Kulturní akce ve skanzenu Rochus by se v budoucnu mohly odehrávat v přírodním amfiteátru. Uherské Hradiště za tímto účelem spojilo síly se slovenským městem Púchov, které by rádo opravilo dosavadní amfiteátr v tamějším lesoparku. V rámci programu Interreg by obě města chtěla získat dotaci, která pokryje až 90 procent nákladů.

Projekt zahrnuje samotnou výstavbu přírodního amfiteátru, při které se počítá s terénními úpravami, vytvořením svahu pro hlediště a zpevněné plochy pro pódium, schodiště, plošiny pro lavice k sezení a mobilní pódium. Samozřejmostí je i osvětlení, obslužná komunikace a úprava okolí.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Součástí spolupráce je i vzájemná kulturní výměna a společné akce v obou nových areálech. Vznikla by se i turistická trasa Uherské Hradiště – Púchov, která by návštěvníkům představila zajímavá přírodní a kulturní místa.

Zda města s žádostí uspěla, se dozví v dubnu příštího roku. „Náklady na stavbu plus doprovodné aktivity by dosáhly výše 9 milionů, ovšem dotace by nám pokryla až 90 procent způsobilých výdajů. V případě nechválení žádosti o dotaci společný projekt realizován nebude a budeme hledat další externí zdroje. Pokud na dotaci dosáhneme, pak projekt dokončíme v létě 2023,“ oznámil starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.