Za mobilním plotem na Zálabí ožívá nymburská náplavka. Stane se městskou pláží s plovárnou!

Foto: meu-nbk

NYMBURK – Nymburská náplavka se po stavbě nové lávky stane příjemným zákoutím pro relaxaci i pro užívání vodních radovánek. Plovárnou, která ve městě chybí.

Prostor mezi pivovarem a lávkou vyčistil zhotovitel lávky, který jej užíval pro účely stavby, a opět se objevil původní kamenný břeh. Přibydou dvě dřevěná plovoucí mola. Na náplavce v minulosti plavili pivovarské koně a těžili zde led z řeky nejen do pivovarských sklepů. To vše nyní připomíná vyčištěný kamenný břeh, který se zachoval v původní podobě. „Kdo tak jako já strávil dětství na Zálabí, jistě vzpomíná na vyprávění pamětníků o koupání v Labi a na to, jak byl právě Zálabský břeh pod lipami v minulosti jejich oblíbeným místem. Byli bychom rádi, kdyby se společně s citlivými úpravami břehu navrátilo i pozapomenuté kouzlo tohoto místa,“ uvedla místostarostka Stanislava Tichá.

V souvislosti se stavbou sousední nové lávky přes Labe došlo v místě náplavky také k prohloubení dna řeky. Aktuálně jsou práce na břehu prozatím hotové, ohradu odstraní po dokončení stavby lávky. „Dále dojde k úpravě zelených ploch a na náplavku doplníme dvě dřevěná plovoucí mola o rozloze pět krát tři metry s přístupovými lávkami ze břehu. Na jaře by se lidé na náplavce mohli začít koupat,“ potvrdil vizi pláže místostarosta Bořek Černý.

Foto: meu-nbk