Poutavý 3D příběh nejen pro děti ve Hvězdárně a planetáriu Brno

Autor fotografie: Hvězdárna a planetárium Brno

Hvězdárna a planetárium Brno vám představuje další poutavý pořad s názvem Kouzelný globus, tentokrát pro děti a jejich rodiče. Podívaná je to úchvatná, představení se totiž promítá na zaoblenou plochu digitária, příběh s mimořádně zdařilými animacemi vás zcela pohltí.

A o čem pořad pojednává? Hlavní postavou je malá holčička Mia, která na prázdninách u dědečka objeví v podkroví záhadný astronomický přístroj, který vlastní její výstřední strýček Edmund. Brzy se ukáže, že není na okrasu, ale že se s ním může ovládat celá planeta Země! Příběh vám a především dětem názorně vysvětlí, proč se střídá den a noc, nebo proč se rok dělí na čtyři roční období. Přiblíží svým diváků třeba i to, že sezónní změny ke své existenci potřebují jak živočichové, tak i rostliny. Součástí představení je také procházka hvězdnou oblohou, nejnápadnějšími hvězdami a souhvězdími.

Kouzelný globus v 3D verzi určitě stojí za zhlédnutí. Neváhejte a přijďte zhlédnout atraktivní záběry do Hvězdárny a planetária Brno na adrese Kraví Hora 2. Nejbližší termíny představení jsou 16. října, 17. října, 23. října a 24. října 2021. Další podrobnosti k termínům naleznete na stránkách hvězdárny, kde lze zakoupit i vstupenky a získat aktuální informace.